Už je to (zase) tady!

Také se těšíte, co vám Nový rok přinese? Určitě něco pozitivního, ale aby jste to měli vyvážené, tak i něco negativního. A jako každý rok je tím negativem zvyšování cen energií. Stává se z toho taková nehezká novoroční tradice, nemyslíte? Ale nebojte, řešení existuje! Určitě jste zaznamenali tu přemíru televizních reklam, které nás informují o výhodných změnách dodavatelů energií. Ale jsou skutečně tak výhodné? Skutečně lze ušetřit až několik tisíc ročně? Pokud už z principu televizním reklamám nevěříte, tak tentokrát udělejte vyjímku. Jedním z dodavatelů, pro které se vyplatí udělit vyjímku, je bezesporu Eon plyn.

A proč zrovna Eon plyn?

Protože se jedná o stabilní, velkou a silnou plynárenskou společnost, která se specializuje na dodávky levného plynu podnikatelům a domácnostem. Nemusíte se bát žádných vedlejších nákladů jako u jiných dodavatelů energie. Těšit se můžete i na širokou nabídku doplňkových služeb a výhod. Navíc vám i nabízí srovnání ceny plynu s předními dodavateli, aby jste měli jistotu, že se vám změna dodavatele plynu opravdu vyplatí.

Jak se stanovuje cena plynu?

Zajímá vás jaké aspekty ovlivňují výslednou cenu plynu u Eon Brno? Výslednou cenu ovlivňuje regulovaná a neregulovaná složka zemního plynu. Ta regulovaná složka je spojená s poplatky za přepravu, distribuci a za služby operátora trhu. Tvoří asi čtvrtinu celkové částky. Výši těchto poplatků každoročně stanovuje Energetický regulační úřad. Oproti tomu neregulovaná část ceny zemního plynu tvoří 70% z celkového vyúčtování. Sem patří hlavně platby za spotřebovanou energii. Výši poplatků určuje Eon České Budějovice.

Proč má Eon plyn nižší ceny plynu než ostatní dodavatelé?

Je to dáno efektivní strategií nákupu komodit. Díky tomu si EON může dovolit nabídnout nižší ceny. V rámci nákupní strategie neuzavírá EON tolik dlouhodobé kontrakty jako konkurence a díky tomu může pružněji reagovat na vývoj trhu. Dalším plusem je snížení nákladů na skladování zemního plynu.

 

Napsat komentář