Testujete pravdivost prodejců plynu?

Včera dopoledne zazvonil zvonek. Utíkal jsem ke dveřím, protože už druhý den marně čekám na balíček od pošty. Mezi dveřmi stál chlapík v kravatě, pod paží stoh papírů a zubil se na mně, jako by vyhrál milion. V první chvíli mně napadlo, že je snad od svědků Jehovových. Jenže pak někde mezi „brýden“ a „mětěší“ zadrmolil, že je od konkurenční společnosti a jde mi nabízet levnější plyn. Než jsem se v tom jeho zmateném brebentění zorientoval, už se dral dovnitř a chtěl přede mně skládat letáky a hromadu tabulek a grafů. Tak jsem mu velice rychle vysvětlil, že teda děkuju, ale nemám zájem a svého dodavatele už mám. Pokrčil rameny, ozvalo se rychlé „nasanou“ a chlapík šel o dům dál.

Abyste chápali – ne, že bych nestál o levnější zemní plyn a že by se mi nelíbilo platit míň. Musel bych být blázen! Jenže… takovéhle přepadení mezi dveřmi a styl „rozhodněte se teď nebo nikdy“, to není nic pro mně. Mnohem raději si všechno pořádně promyslím, seženu si informace na internetu a teprve potom se rozhodnu, jak s nově získanými poznatky naložím.

Stejně jako nedávno, když chtěla žena pořídit nějakou bezdrátovou myšku pro dceru k narozeninám. Asi si říkáte, co bych chtěl zjišťovat na tak malé položce za moudra. Jenže! Taková bezdrátová myš rozhodně nestojí pár korun, ale pár set. A přece jí nekoupím něco, co se do týdne rozpadne. Začal jsem tedy hledat na internetu nějakou recenzi, která by mi poradila značku nebo typ, na který se zaměřit. Náhodou jsem ve výsledcích na Googlu narazil na web TestBlog.cz. Ze zvědavosti jsem stránky otevřel a úžasem otevřel pusu. To je přesně to, co jsem hledal!

Recenze na normální zboží, které nestojí majlant! Konkrétní a vyzkoušené výrobky, k tomu hromada fotografií, tipů, doporučení… TestBlog jsem proklikával pěkně dlouho! Zasekl jsem se hlavně na položce elektro. Recenze kávovaru na kapsle s různými příchutěmi mně zaujala natolik, že vážně uvažuju o jeho pořízení. Popř. nějakého na stejném principu. A články o potravinách? Kolikrát se v obchodě dohadujeme, jestli něco naslepo vyzkoušíme, nebo je to příliš drahé na podobné testy metodou pokus/omyl. A ejhle! Někdo už to udělal za nás.

Alespoň už vím, jak budu příště psát nákupní seznam… sednu si k TestBlogu a nechám se inspirovat. Minimálně se dozvím, čemu se v obchodě obloukem vyhnout a co může být docela fajn koupě.

Napsat komentář