Stacionární plynový kotel nebo kondenzační kotel?

Topné kotle

Topný kotel je zařízením, v němž se spalováním tuhých, kapalných nebo plynných paliv vyvíjí teplo, čímž se ohřívá teplonosná látka.

Dělí se podle teplotních a tlakových poměrů (nízkotlaké, středotlaké, vysokotlaké) , druhu paliva (tuhá paliva – dřevo, uhlí, koks, plynná paliva – zemní plyn, kapalná paliva, elektrokotle – elektrická energie), použitých materiálů (litinové, ocelové), konstrukce (článkové, válcové, skříňové, dvoutahové, třítahové, s přetlakovým spalováním aj.) a způsobu tahu spalin (vodotrubné, žárotrubné).

Při výběru kotle se řídíme především těmito kritérii – konstrukčním provedením kotle, umístěním kotle, použitím paliva, kvalitou, bezpečností, spolehlivostí a v neposlední řadě cenovou přijatelností. 1_ezb

Širokou nabídku sortimentu značkových, kvalitních, bezpečných, úsporných a spolehlivých stacionárních plynových kotlů od světoznámých výrobců značek Dakon, Protherm, Thermona, Vaillant, Viadrus a kondenzačních kotlů od světoznámých výrobců značek Daikon, Protherm, Thermona, Vaillant, Viadrus, Acv, Geminox, Baxi, Immergas, Buderus, Junkers Vám nabízí spolehlivý prodejce společnost Horák – CZ s.r.o. s pobočkou v Rumburku a současně provozující internetový obchod akoupelnyatopeni.cz.

V nabídce této firmy dále najdete plynové kotle závěsné, kotle na tuhá paliva, automatické kotle, elektrokotle, radiátory, kachlová, krbová a peletová kamna, krby, elektrické, plynové, kombinované a nepřímotopné bojlery, bojlery pro solární systémy, průtokové plynové ohřívače, ohřívače na tuhá paliva, kalová, ponorná a samonasávací čerpadla, domácí vodárny, sporáky na tuhá paliva, klimatizace s a bez venkovní jednotky, elektrické a teplovodní podlahové topení, granitové, nerezové a smaltové dřezy, obklady, dlažbu a mnoho dalších produktů a příslušenství solár-voda-plyn-topení-koupelny.

Stacionární a nástěnné plynové kotle

Plynové kotle rozlišujeme na stacionární plynové a nástěnné plynové kotle.

Stacionární plynové kotle bývají umístěny na zemi a nacházejí uplatnění ve větších kotelnách nebo jsou spolehlivými dočasnými náhradami při rekonstrukci stávajících kotlů.

Nástěnné plynové kotle bývají umístěny na stěně kdekoliv v objektu a vyznačují se dobrou regulací a úsporou nákladů na energii. zem_solo_217_S

Kondenzační kotle

Kondenzační kotle oplývají šetrným vytápěním s ohledem na životní prostředí, výkonností a úsporou nákladů na energie. Aby kondenzační kotle maximálně plnily svůj účel, tak se jako topná média používají zemní plyn, topné oleje či biopaliva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *