Stacionární plynový kotel nebo kondenzační kotel?

Topné kotle

Topný kotel je zařízením, v němž se spalováním tuhých, kapalných nebo plynných paliv vyvíjí teplo, čímž se ohřívá teplonosná látka.

Dělí se podle teplotních a tlakových poměrů (nízkotlaké, středotlaké, vysokotlaké) , druhu paliva (tuhá paliva – dřevo, uhlí, koks, plynná paliva – zemní plyn, kapalná paliva, elektrokotle – elektrická energie), použitých materiálů (litinové, ocelové), konstrukce (článkové, válcové, skříňové, dvoutahové, třítahové, s přetlakovým spalováním aj.) a způsobu tahu spalin (vodotrubné, žárotrubné).

Při výběru kotle se řídíme především těmito kritérii – konstrukčním provedením kotle, umístěním kotle, použitím paliva, kvalitou, bezpečností, spolehlivostí a v neposlední řadě cenovou přijatelností. 1_ezb

Širokou nabídku sortimentu značkových, kvalitních, bezpečných, úsporných a spolehlivých stacionárních plynových kotlů od světoznámých výrobců značek Dakon, Protherm, Thermona, Vaillant, Viadrus a kondenzačních kotlů od světoznámých výrobců značek Daikon, Protherm, Thermona, Vaillant, Viadrus, Acv, Geminox, Baxi, Immergas, Buderus, Junkers Vám nabízí spolehlivý prodejce společnost Horák – CZ s.r.o. s pobočkou v Rumburku a současně provozující internetový obchod akoupelnyatopeni.cz.

V nabídce této firmy dále najdete plynové kotle závěsné, kotle na tuhá paliva, automatické kotle, elektrokotle, radiátory, kachlová, krbová a peletová kamna, krby, elektrické, plynové, kombinované a nepřímotopné bojlery, bojlery pro solární systémy, průtokové plynové ohřívače, ohřívače na tuhá paliva, kalová, ponorná a samonasávací čerpadla, domácí vodárny, sporáky na tuhá paliva, klimatizace s a bez venkovní jednotky, elektrické a teplovodní podlahové topení, granitové, nerezové a smaltové dřezy, obklady, dlažbu a mnoho dalších produktů a příslušenství solár-voda-plyn-topení-koupelny.

Stacionární a nástěnné plynové kotle

Plynové kotle rozlišujeme na stacionární plynové a nástěnné plynové kotle.

Stacionární plynové kotle bývají umístěny na zemi a nacházejí uplatnění ve větších kotelnách nebo jsou spolehlivými dočasnými náhradami při rekonstrukci stávajících kotlů.

Nástěnné plynové kotle bývají umístěny na stěně kdekoliv v objektu a vyznačují se dobrou regulací a úsporou nákladů na energii. zem_solo_217_S

Kondenzační kotle

Kondenzační kotle oplývají šetrným vytápěním s ohledem na životní prostředí, výkonností a úsporou nákladů na energie. Aby kondenzační kotle maximálně plnily svůj účel, tak se jako topná média používají zemní plyn, topné oleje či biopaliva.

Napsat komentář