RWE

Mezi nejčastější dodavatele zemního plynu pro české domácnosti se řadí kromě německé společnosti E.On i RWE, která sídlí v německém Porýní v městě Essenu a za sebou má už více než sto let existence (založení se totiž dočkala v roce 1898). Na českém trhu společnost RWE působí přibližně deset let, za tu dobu si vybudovala celkem silnou pozici a patří k nejstabilnějším a největším dodavatekům zemního plynu pro koncové odběratele.

Německá společnost RWE zajišťuje dodávky zemního plynu (a elektřiny) do několika evropských zemí, má za sebou celkem 8 milionů zákazníků odebírajících zemní plyn a dvojnásobný počet, který si nechává zprostředkovat dodávky elektrické energie. Postavení RWE na českých i zahraničních trzích neustále roste, i přes to, že má tato německá firma díky svým údajně vysokým cenám značné množství odpůrců, kteří houfně přecházejí k jiným dodavatelům. Obrat společnosti dosahuje i přes tyto nepříjemnosti desítek miliard eur, RWE kromě toho sponzoruje celou řadu sportovních i kulturních akcí nejen v rámci České republiky.

Pomocí internetových stránek společnosti RWE si můžete sami zjistit, kolik bude přibližně vaše domácnost platit za užívání plynu, v případě jakýchkoliv otázek si můžete zavolat na jednu z bezplatných infolinek, která je k dispozici non-stop.

RWE Transgas vlastní majoritní podíl ve společnostech Severomoravská plynárenská, Východočeská plynárenská a Jihomoravská plynárenská. Na trhu dále působí společnost RWE Energie, která vznikla spojením středočeské, západočeské a severočeské plynárenské společnosti a zastává tak pozici hlavního dodavatele zemního plynu v těchto oblastech. Na přehledných internetových stránkách specializovaných na tuzemské odběratele si lehko můžete najít, kdy očekávat případné odstávky plynu a veškeré novinky spojené s firmou RWE. Nově si také můžete založit svůj osobní internetový účet a nahlížet do svých vlastních faktur za elektřinu a zemní plyn, což značí zvýšení transparentnosti této německé společnosti.

Společnost RWE je v první desítce českých firem podle podílu na celkových tržbách, například v roce 2008 brala v tomto ohledu celkové třetí místo. Za rok 2009 investovala tato společnost do českých plynovodů zhruba jednu miliardu korun, zisk po zdanění pak představoval zhruba šestnáctinásobek takové částky. Pro společnost RWE pracuje v České republice na tři stovky zaměstnanců.

 

1 komentář