RWE zlevňuje plyn o 10 %

Cena plynu se rok od roku zvyšuje, ale při troše bádání na českém energetickém trhu zjistíme, že můžeme i ušetřit. RWE, jeden z našich předních dodavatelů plynu a elektřiny, zlevňuje cenu plynu o 10 %. Že se vás tato příjemná zpráva netýká, protože odebíráte plyn od jiné společnosti? Pak tedy není nic jednoduššího než změnit dodavatele plynu!

Změna dodavatele plynu

Dost možná jste o tom sami uvažovali, ale odradily vás představy o náročnosti celé procedury. To je však škoda. Zapomeňte na své představy a podívejte se, jaká je cena plynu u vašeho současného dodavatele, a jaká je cena plynu RWE. Pokud zjistíte, že s RWE uspoříte, stačí jen kontaktovat RWE a požádat o změnu dodavatele. Vše je pak vyřízeno za vás. Samozřejmě můžete změnu dodavatele provést sami. To je pak potřeba ukončit smlouvu s dosavadním dodavatelem a podat návrh na uzavření smlouvy o sdružených službách dodávky plynu. Ale pokud jste nedávno změnili dodavatele plynu, zjistěte si, zda jste již překonali zákonnou lhůtu o délce šesti měsíců. Jedná se o období po poslední změně dodavatele, během kterého nelze uzavřít smlouvu s dalším dodavatelem. RWE vám dává na výběr několik produktů. Například produkt RWE Optimal je vhodný pro všechny, kteří chtějí mít svů rozpočet pod kontrolou. Právě produkt RWE Optimal vám dává garanci nižší ceny v porovnání s tou, na kterou dosáhnete při uzavření běžné smlouvy na dobu neurčitou. S tímto produktem je spojená smlouva na dva roky s možností prodloužení. is

Proč je u RWE levněji?

A proč RWE nabízí levnější ceny plynu než jiní dodavatelé? Cena plynu se totiž skládá ze dvou částí. První část ceny dodávky plynu se skládá z regulované části ceny, do které spadá přeprava, distribuce plyn, služby operátora trhu aj. Výši této části ceny stanovuje Energetický regulační úřad. Druhou část ceny tvoří neregulovaná složka ceny, která obsahuje samotnou dodávku plynu, cenu za strukturování dodávky a obchodní marži. Neregulovaná část ceny tvoří až 80 % výsledné ceny a právě na ni vše závisí.

RWE plyn je levnější než u jiných dodavatelů díky výhodným nákupům na energetických burzách a čerpání z vlastních zdrojů se pohybuje na nízké úrovni, což je pro domácnosti a menší podnikatele příznivé.

Napsat komentář