Pražská plynárenská

Jedním z hlavních tuzemských distributorů zemního plynu je společnost Pražská plynárenská. Pojďme si tedy o ní povědět něco bližšího…

Pražská plynárenská působí na českém trhu už několik let, podnětem k rozvoji pro tuto společnost bylo otevření trhu se zemním plynem v tuzemsku, které začalo s rokem 2007. Od té doby získala společnost Pražská plynárenská více než čtyři sta tisíc spokojených zákazníků, od jara 2011 tato společnost kromě licenci na dodávky plynu domácnostem a firmám obdržela podobnou licenci i pro distribuci elektrické energie.

Jak už napovídá název této společnosti, působí hlavně v oblasti Hlavního města Prahy a některých přilehlých obcí v rámci Středočeského kraje (například Odolena Voda, Čestlice nebo Chrášťany).

Společnost Pražská plynárenská a.s. má i vlastní Plynárenské muzeum, které funguje již bezmála třináct let. Prohlídku můžete absolvovat bezplatně a samozřejmostí je i bezbariérový přístup, muzeum samotné je pak situované do městské čtvrti Praha 4-Michle.

Vzhledem k tomu, že licence pro Pražskou plynárenskou je ohledně distribuce plynu udělena až do začátku roku 2032 (platí tedy rovných 25 let), můžeme se brzy dočkat případné územní expanze této společnosti. Na internetových stránkách Pražské plynárenské se její zákazníci mohou dočíst vše o případných plánovaných odstávkách a například také plánu rozvoje distribuční soustavy, délka takzvaných místních sítí se totiž může v rámci Středočeského kraje meziročně rozšířit až o 36 kilometrů. Na internetové stránky Pražské plynárenské můžete zabrousit i tehdy, pokud toužíte stát se novým zákazníkem této společnosti.

Pražská plynárenská je spolu se společnostmi jako E.On nebo RWE Transgas jedním z největších českých distributorů zemního plynu, řada domácností ale s těmito společnostmi ruší třeba i dlouholeté smlouvy a houfně přebíhá k menším dodavatelům, kteří slibují nejrůznější finanční úlevy.

Pražská plynárenská je i přes to druhým největším tuzemským dodavatelem plynu. Podle tabulek za rok 2012 německá společnost RWE vede s počtem zhruba 1,7 milionu odběratelů, druhá v pořadí Pražská plynárenská sdružuje pod svou hlavičku více než 400 tisíc zákazníků, třetí v pořadí – společnost E.On – dodává plyn zhruba 150 tisícům koncových příjemců. 

Napsat komentář