E.On

E.On je původně německou společností, která vyrábí elektrickou energii, kterou následně distribuuje, podílí se také na distribucí zemního plynu domácnostem i nejrůznějším firmám. Vznikla v německém městě Düsseldorf v roce 2000 fůzí dvou různých firem VEBA a VIAG, kromě německy mluvících zemí působí E.On i v Polsku, České republice, Slovensku a Maďarsku.

Pro Českou republiku je E.On zejména dodavatelem elektřiny, přibližně šedesát tisíc českých domácností ale od této společnosti odebírá i zemní plyn, čímž se E.On řadí mezi největší dodavatele v republice a ani na ty nejdominantnější dodavatele příliš neztrácí. Stabilně největší pokrytí má E.On z hlediska odběrů plynu hlavně ve velkých městech, velké odbytiště má ale i například v Českých Budějovicích či Hodoníně. Nicméně, dodávky plynu může E.On distribuovat na celém území České republiky bez omezení, pokud chceme s touto firmou nově podepsat kontrakt o dodávkách plynu, není se určitě čeho obávat, pokud bydlíme i tam, kde s trochou nadsázky dávají lišky dobrou noc, milým bonusem je například i široké pokrytí zákaznických center.

Na oficiálních internetových stránkách společnosti E.On zjistíte pomocí speciální kalkulačky, kolik by mohla platit za plyn právě vaše domácnost. Založení společnosti Bayernwerk Bohemia, s.r.o. v roce 1999 předznamenalo vstup této německé společnosti i na český trh.

Společnost E.On působí na českém trhu s plynem již od ledna 2005, a sice prostřednictvím dceřinné společnosti E.on Czech, která je rozdělena do tří složek – E.On Energie, a.s., E.On Distribuce, a.s. a E.On Česká republika, s.r.o., která poskytuje předchozím dvěma pravidelný servis.

Co vlastně znamená značka E.On? E je zkratka pro energii, On znamená cestu vzhůru. Červená barva, do níž je zahaleno logo E.Onu, poukazuje zejména na dynamiku celé společnosti. Více než pětadvacet milionů spokojených zákazníků po celé Evropě a Spojených státech Amerických je důkazem spolehlivosti této německé společnosti.

Díky E.Onu můžete odebírat elektrickou energii i zemní plyn od jediného dodavatele, můžete tak podle tvrzení této firmy podstatně ušetřit, a to ať už sjednáváte energetické dodávky pro vaši domácnost nebo soukromou firmu.

 

Napsat komentář