Cena plynu stále stoupá

Zemní plyn

Zemní plyn je přírodní hořlavý plyn a nezbytná komodita (nebojme se použít výraz plynné zlato), bez které se neobejdeme v mnoha domácnostech, firmách a průmyslových odvětvích. Plynné zlato je významným zdrojem energie, jež nás zahřeje, pomůže nám uvařit a posvítí nám. V průmyslu se využívá jako významné ekologické plynné fosilní palivo (v automobilech se používá stlačená nebo zkapalněná podoba), zdroj vodíku při výrobě dusíkatých hnojiv a surovina pro chemický a palivářský průmysl.

Zemní plyn se skládá z 90% methanu a 1-6% ethanu. Nejčastěji se v oblastech naleziště nachází v podzemí samostatně a v některých oblastech je naleziště plynu současně nalezištěm ropy či černého uhlí.

Zemní plyn je bez zápachu, a proto se při jeho distribuci využívá procesu odorizace, kdy se do něho přidávají zapáchající plyny. Vysoká koncentrace plynu ve vzduchu způsobuje lidským i zvířecím jedincům smrtelná zranění.

Na našem trhu je k dispozici přes 20 distributorů plynu. Odběratelé plynu nejčastěji využívají služeb dominantních dodavatelů plynu ČEZ, EoN a RWE. Plyn poskytují také alternativní dodavatelé plynu jakými jsou např. Bohemia Energy Enetity a Centropol. thumbnail.zemni_plyn_o_zemnim_plynu

Výpočet ceny plynu

Cena plynu k naší nelibosti každým rokem stoupá a v nejbližších letech určitě neklesne. Výpočet plynu se odvíjí dle jeho spotřeby. Poptávka po plynu díky potřebám človeka stále roste, a na základě toho roste i výkupní cena. Snížení cen může velmi pomoci zdravý konkurenční boj jednotlivých dodavatelů plynu.

Kalkulátor plynu

Srovnání cen jednotlivých dodavatelů plynu dostupných na našem trhu je možný díky kalkulátorům plynu. Stačí pouze zadat platbu zálohy (kraj, výše zálohy, jméno a příjmení, e-mail, telefon), přesnou spotřebu (kraj, dodavatel, spotřeba, jméno a příjmení, e-mail, telefon) nebo parametry bydlení (kraj, bydlení – byt, dům, použití – vaření, ohřev vody, vytápění, jméno a příjmení, e-mail, telefon). Poté stačí kliknout na porovnat nabídky a během chvilky se Vám zobrazí srovnání cen jednotlivých dodavatelů plynu, na základě kterého si můžete zvolit toho pro Vás nejvýhodnějšího.

Napsat komentář